MSJ 2011    MSJ 2012    MSJ 2013    MSJ 2014    MSJ 2015    NHL    KHL

Domáci Fíni si zahrajú vo štvrťfinále proti Kanade

Štvrtok, 31.12.2015 / Autor: Marián Masaryk
Po posledných štyroch zápasoch skupinovej fázy juniorských majstrovstiev sveta v Helsinkách sme spoznali konečné zloženie štvrťfinálových bojov, ktoré sa začnú v sobotu. Slováci sa stretnú so Švédmi, USA vyzve Čechov, domáci Fíni narazia na Kanadu a Rusi si zmerajú sily s Dánmi.

Skupina A

Dánsko – USA 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Spojené štáty americké uzavreli skupinovú fázu víťazstvom 4:1 na Dánskom, po ktorom majú istotu druhého miesta v Skupine A. Do zápasu vstúpili lepšie Dáni, ktorí sa ujali vedenia v 11. minúte po góle Lassena. Američania sa rozbiehali pomaly, ale ešte do prestávky stav vyrovnal Matthews. V druhej tretine sa favorit definitívne rozbehol a do vedenia ho poslal Milano. V tretej tretine pridali ďalšie dva góly Tkachuk a Bjork. Halverson prispel k výhre 16 zákrokmi. Seldrup mal, pochopiteľne, viac práce. Čelil až 44 strelám.

Kanada – Švédsko 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Švédi vyhrali aj svoj posledný zápas na turnaji, keď porazili Kanadu 5:2 a suverénne ovládli skupinu A. Bol to ich prvý vzájomný duel na juniorských MS po piatich rokoch. Asplund, Forsling, Kempe a Alexander Nylander zaznamenali po góle a asistencii, zvyšný gól strelil Karlsson. Posledný padol do prázdnej brány, v ktorej Blackwood čelil 32 strelám. Söderströma z 24 striel Kanady prekonali Marner a Stephens. Kanaďania prehrali dva zápasy v skupine naposledy v roku 1998, tretie miesto v skupine obsadili po prvý raz od roku 2001.

Skupina B

Fínsko – Česko 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)

Patrik Laine strelil v 55. víťazný gól domáceho Fínska, ktoré v dramatickom zápase zdolalo Česko 5:4. Dva góly vsietil už s 12 bodmi najproduktívnejší hráč turnaja Puljujärvi, ku ktorému sa pridali aj Kalapudas a Hintz. Vehvilainen prispel k tretej výhre Fínov 31 zákrokmi. Prekonali ho dvojbodoví Smejkal so Špačekom, ako aj Sklenička a Ordoš. Pastrňák a na druhej strane Aho a Juolevi dvakrát asistovali. Vaněček opustil duel s 22 zákrokmi. Fíni predbehli v Čechov v tabuľke a skončili druhí.